HAKKIMDA

Hoşgeldiniz

İsim Soyisim Kimdir?

1980 yılında İskenderun’da doğan Özel Eğitim Öğretmeni ve Psikolog İsim SOYİSİM; Çukurova Üniversitesi Teknik Programlar Bilgisayar Programcılığı (Ön lisans), Trakya Üniversitesi Eğitim Bilimleri (Lisans) Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra özel eğitim bölümünün ek dersleri ile birlikte özel eğitim alanında stajını yaparak “Zihinsel Engelliler Öğretmenliği” bölümüne geçiş yaptı.

Özel Eğitim Öğretmeni ve Psikolog İsim SOYİSİM; zihinsel engelliler öğretmenliği programını tamamlayıp, Zihinsel Engelliler Öğretmeni unvanını aldı

Farkında Ol, Elini Uzat” temel mottosu ile çalışmalarını sürdüren Özel Eğitim Öğretmeni ve Psikolog İsim SOYİSİM, daha sonra Çağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji bölümünde tezli yüksek lisans yaptı.

15 yılı aşkın bir mesleki tecrübeye sahip olan ”İsim Soyisim”, bunun 9 yılını özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde çalışmakla geçirmiştir.

Ayrıca bu süreçte yoğun bir şekilde özel gereksinimli çocuklara ev merkezli Psiko-eğitsel destek vermiştir.

”İsim Soyisim”, aldığı eğitimler sonucu uluslararası Floortime Terapisti, ABA Uygulayıcısı, OÇİDEP Eğitmeni,  Zihin Kuramı Eğitmeni, PASS Uygulayıcısı, Etkileşim Temelli Öğretim Eğitmeni, GOBDÖ Uygulayıcısı, SOBAT uygulayıcısı ve DEM-OKU eğitmeni unvanlarını almaya hak kazanmıştır.

Özel Eğitim Öğretmeni ve Psikolog ayrıca, Türkiye’nin en önemli haber platformlarının başında gelen Milliyet ve Mynet.com‘da köşe yazarlığı yapmaktadır.

Sorunlarını erteleme

Uzman Eğitimlerim ile Çözüm Odaklı Çalışıyorum.

Özel Eğitim Alanında Çalışmalarımı Nasıl Yapıyorum?

Farklı gelişen bireylerin eğitiminde amaç; onların ileride başkalarına bağımlı olmadan yaşamlarını sürdürmeleri, kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri ve toplumla bütünleşmelerinin sağlamaktır.

Bu amacı gerçekleştirebilmek için ;

  • Farklı gelişen bireylerin erken yaşta eğitim ve terapi çalışmalarına başlamaları konusunda toplumsal bilinç yaratmak,
  • Bana müracaat eden bireylerin durumuna uygun terapi programı hazırlamak
  • Okul çocuklarının okul ile birlikte çalışma programlarını hazırlamak ve okul takiplerini yapmak.
  • Farklı gelişen bireylerin yetişkin oldukları zaman normal gelişim gösteren bireyler gibi bağımsız yada daha az bağımlı yaşayabilmeleri için gerekli sosyal becerileri kazandırmak.
  • Tüm bu çalışmaları yaparken aileyi de eğiterek; bu uzun  ve zor yolda yorulmadan ve bıkmadan yürüyebilmeleri için gerekli desteği ve motivasyonu yaratmaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Terapi hizmetlerinin başarısı, bireye uygun programa hazırlanması kadar bu hizmetleri sağlayacak olan personelin niteliğine de bağlıdır.